Zamknij Profil użytkownika
Zapomniałeś hasła? Załóż konto

O Nas

Serwis kupujewwilanowie.pl jest portalem lokalnym, wspierającym i promującym wilanowskich przedsiębiorców, stworzonym dla mieszkańców dzielnicy. Powstał z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Wilanów w ramach akcji „Wspieram sąsiada, kupuję w Wilanowie”, a jego celem jest stworzenie komfortowego miejsca w internecie, w którym można znaleźć informacje o wszystkich produktach i usługach dostępnych w dzielnicy. Rejestracja w portalu jest bezpłatna, każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Wilanowie może się na stronie kupujewwilanowie.pl przedstawić i promować swoją ofertę.

Wilanów to miejsce niezwykłe, którego historia sięga początku XIII wieku, kiedy jeszcze jako osada Milanów należał do zakonu benedyktynów z Płocka. W bezpośrednim sąsiedztwie rezydencji wilanowskiej – obecnie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – zlokalizowany jest kościół Świętej Anny, ufundowany przez księcia Augusta Czartoryskiego w 1772 r. Na terenie zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie, w miejscu dawnej ujeżdżalni, swoją siedzibę ma otwarte w 1968 r. Muzeum Plakatu, oddział Muzeum Narodowego, które w swoich zbiorach posiada ok. 54 tys. prac najlepszych artystów.

Współczesny Wilanów to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic m.st. Warszawy. Dzielnicę o powierzchni 36,73 km2 zamieszkuje ponad 40 tys. osób. Wilanów wyróżnia ciekawa architektura oraz duża liczba terenów zielonych i rezerwatów takich jak Park Kultury w Powsinie, park pałacowy, Las Natoliński i Morysin, tereny wzdłuż Skarpy Warszawskiej i Wisły. Rozległe tereny dzielnicy sąsiadujące z rezerwatem przyrody tworzą piękne plenery sprzyjające przejażdżkom konnym. Wilanów posiada również wyjątkowo piękny, wiodący wzdłuż wiślanego brzegu, szlak rowerowy. Wycieczkę rozpoczynamy na wysokości Kępy Zawadowskiej, a kończymy – jadąc Wałem Zawadowskim – u zbiegu Wisły z Wilanówką na granicy Wilanowa. Amatorzy długich spacerów, biegania czy nordic walking, w niezwykle urokliwych okolicznościach przyrody mogą pokonać trasę prowadzącą przez najpiękniejsze przyrodniczo obszary Wilanowa.

     

W Wilanowie nikomu nie zabraknie atrakcji, gdyż jest to miejsce tętniące kulturą. Organizowane są wystawy, koncerty, rodzinne pikniki i wydarzenia takie jak np.: Dni Wilanowa czy Królewski Festiwal Światła. W sześciu filiach Centrum Kultury Wilanów bogata oferta zajęć edukacyjno – artystycznych oraz wydarzeń towarzyszących  zaspokoi nawet największych miłośników muzyki i sztuki. Z kolei dla miłośników sportu, Wilanów oferuje szereg atrakcji sportowo – rekreacyjnych. Na obszarze Wilanowa zlokalizowane są dwie pływalnie, trzy boiska, hale sportowe, siłownie plenerowe oraz dwa boiska typu „Orlik”. Amatorzy sportów zimowych również nie będą się nudzić. W okresie zimy otwarte jest lodowisko sezonowe o powierzchni prawie 900 m2 oraz górka zjazdowa zlokalizowana przy Urzędzie Dzielnicy i ciesząca się szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych wilanowian.

Ciągłe inwestycje w infrastrukturę dzielnicy podnoszą jakość życia w Wilanowie. Placówki oświatowe, liczne place zabaw dla dzieci oraz spokój sprawiają, że Wilanów jest chętnie wybierany jako miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi. Obecnie Wilanów jest symbolem dynamicznych przemian  i rozwoju urbanistycznego, przepełnionym czynnikami mającymi wpływ na komfort życia w tej części Warszawy. Powstają tu nowe nieruchomości, sklepy, znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i joggingowych. Piękne okolice, duża przestrzeń, miasto i ogród w jednym – to wszystko tworzy magiczny klimat Wilanowa.