Wracamy do szkoły!
25 sierpnia 2022
Zobacz więcej15 października 2021
Zobacz więcej30 sierpnia 2021
Zobacz więcej22 czerwca 2021
Zobacz więcej14 maja 2021
Wilanowskie pszczoły wybudziły się z zimowego letargu i latają już po okolicznych łąkach. Tym samym nasza pasieka edukacyjna zaprasza na pierwszy dyżur pszczelarza, który odbędzie się już w niedzielę 16 maja, w godz. 10.00-14.00.
Z okazji rozpoczęcia sezonu wilanowskiej pasieki - mamy dla Was rozdanie!
17 lutego 2021
Zobacz więcej17 lutego 2021
Rekrutacja do klasy I sportowej Szkoły Podstawowej nr 261
Zobacz więcej15 października 2020
W dniach 10 i 11 października Wilanów jak co roku zabłysnął feerią pięknych kolorów. Wszystko za sprawą VIII Królewskiego Festiwalu Światła!
15 października 2020
Na przełomie sierpnia i września odbyły się Dni Wilanowa 2020.
Ze względu na wszystkie znane okoliczności świętowanie odbyło się w nieco innej formie niż ta, do której jesteście przyzwyczajeni. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego program Dni Wilanowa 2020 rozłożony był w czasie.
15 października 2020
W tym najnowocześniejszym obiekcie w Wilanowie właśnie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie rozpoczęli naukę w 30 świetnie wyposażonych salach tematycznych i pracowniach z zapleczami. Na wychowanków SP 400 czeka również dwupoziomowa biblioteka, dwie świetlice oraz imponująca infrastruktura sportowa. Do dyspozycji uczniów będzie również sala integracji sensorycznej oraz gabinety psychologa i pedagoga wraz z gabinetem terapii pedagogicznej. Na każdym piętrze gmachu nowej szkoły znajduje się strefa relaksu i odpoczynku.
Zobacz więcej11 września 2020
Mało która warszawska dzielnica może pochwalić się drużyną, która awansowała do ekstraklasy. A Wilanów futsalem stoi i jak na Królewską dzielnicę przystało z dumą wspiera swoich sportowców, którzy na co dzień trenują w wilanowskim centrum sportu. Futsal to nie jedyna piłka w grze w Wilanowie. Ogromną popularnością wśród wilanowskiej młodzieży, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, cieszy się piłka ręczna. I na tym polu również dzielnica osiągnęła wiele sukcesów.
Zobacz więcej11 września 2020
Duża liczba terenów zieleni, atrakcji i licznych placów zabaw dla dzieci oraz spokój sprawiają, że Wilanów jest chętnie wybierany jako miejsce zamieszkania. Obecnie Wilanów jest symbolem dynamicznych przemian i rozwoju urbanistycznego przepełnionym czynnikami mającymi wpływ na komfort życia w tej części Warszawy. Powstają tu nowe nieruchomości, sklepy i przedszkola, znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i joggingowych. Piękne okolice, duża przestrzeń, miasto i ogród w jednym – to wszystko tworzy klimat Wilanowa. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. W Wilanowie można zwiedzieć zabytki, wybrać się na wycieczkę rowerową, wędkować, spacerować nad Wisłą czy spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw. To miejsce dla osób lubiących aktywności na świeżym powietrzu i kameralne knajpki.
Zobacz więcej12 sierpnia 2020 ∙ Tips & Tricks
Ważny element krajobrazu tej części miasta stanowiły Łąki Wilanowskie. Ta forma zagospodarowania terenu pochodzi jeszcze z czasów przed powstaniem rezydencji Jana III Sobieskiego. Ich ogromne znaczenie w krajobrazie wynikało nie tylko z ich wartości przyrodniczych, ale także z walorów historycznych i ich roli w kontynuowaniu tradycji miejsca. Od kilku lat na terenach dawnych łąk powstają budynki mieszkalne Miasteczka Wilanów.
Zobacz więcej10 sierpnia 2020 ∙ Tips & Tricks
Historia Wilanowa sięga początku XIII wieku, kiedy jeszcze jako osada Milanów należał do zakonu benedyktynów z Płocka. W połowie XIV wieku, w nagrodę za swe czyny wojenne, dzielny rycerz Stanisław ze Strzelczykowa otrzymał Milanów od mazowieckiego księcia Kazimierza. Razem z nim przyjął nazwisko – Milanowski, a ród jego gospodarzył na tych ziemiach aż do połowy XVII wieku. W 1677 r. dwór w Milanowie kupił dla Jana III Sobieskiego wojewoda ruski i podskarbi wielki koronny Marek Matczyński. Król pragnął siedziby godnej europejskiego władcy: pięknie położonej włoskiej willi, nawiązującej do tradycji antycznej, otoczonej ogrodem i zaopatrywanej przez stosownie rozbudowany folwark. Ten projekt nazwał Villa Nova. Tak narodziła się nazwa dzisiejszej dzielnicy Warszawy: Willanów, a z czasem Wilanów.
Zobacz więcej