Zamknij Profil użytkownika
Zapomniałeś hasła? Załóż konto

Czy widziałeś wolno bytujące koty w dzielnicy Wilanów, którymi chciałbyś się zaopiekować?

17 lutego 2021

Zobacz więcej

Pomoc w kryzysie emocjonalnym

17 lutego 2021

Zobacz więcej

Wilanowskie pływalnie otwarte od 12 lutego

17 lutego 2021

Zobacz więcej

Rekrutacja do klasy I sportowej w Szkole Podstawowej nr 261

17 lutego 2021

Rekrutacja do klasy I sportowej Szkoły Podstawowej nr 261

Zobacz więcej

Dzielnicowy Zespół Wsparcia

7 grudnia 2020

Zobacz więcej

Sadzimy drzewa w Wilanowie

23 listopada 2020

Zobacz więcej

Re!Generacja

23 listopada 2020

Re!Generacja

Zobacz więcej

Festiwal Światła

15 października 2020

W dniach 10 i 11 października Wilanów jak co roku zabłysnął feerią pięknych kolorów. Wszystko za sprawą VIII Królewskiego Festiwalu Światła!

Zobacz więcej

Dni Wilanowa

15 października 2020

Na przełomie sierpnia i września odbyły się Dni Wilanowa 2020.
Ze względu na wszystkie znane okoliczności świętowanie odbyło się w nieco innej formie niż ta, do której jesteście przyzwyczajeni. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego program Dni Wilanowa 2020 rozłożony był w czasie.

Zobacz więcej

Otwarcie nowej szkoły w Wilanowie

15 października 2020

W tym najnowocześniejszym obiekcie w Wilanowie właśnie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie rozpoczęli naukę w 30 świetnie wyposażonych salach tematycznych i pracowniach z zapleczami. Na wychowanków SP 400 czeka również dwupoziomowa biblioteka, dwie świetlice oraz imponująca infrastruktura sportowa. Do dyspozycji uczniów będzie również sala integracji sensorycznej oraz gabinety psychologa i pedagoga wraz z gabinetem terapii pedagogicznej. Na każdym piętrze gmachu nowej szkoły znajduje się strefa relaksu i odpoczynku.

Zobacz więcej

Wilanów lubi sport

11 września 2020

Mało która warszawska dzielnica może pochwalić się drużyną, która awansowała do ekstraklasy. A Wilanów futsalem stoi i jak na Królewską dzielnicę przystało z dumą wspiera swoich sportowców, którzy na co dzień trenują w wilanowskim centrum sportu.  Futsal to nie jedyna piłka w grze w Wilanowie. Ogromną popularnością wśród wilanowskiej młodzieży, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, cieszy się piłka ręczna. I na tym polu również dzielnica osiągnęła wiele sukcesów.

Zobacz więcej

Wilanów rozwija się dynamicznie

11 września 2020

Duża liczba terenów zieleni, atrakcji i licznych placów zabaw dla dzieci oraz spokój sprawiają, że Wilanów jest chętnie wybierany jako miejsce zamieszkania. Obecnie Wilanów jest symbolem dynamicznych przemian i rozwoju urbanistycznego przepełnionym czynnikami mającymi wpływ na komfort życia w tej części Warszawy. Powstają tu nowe nieruchomości, sklepy i przedszkola, znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i joggingowych. Piękne okolice, duża przestrzeń, miasto i ogród w jednym – to wszystko tworzy klimat Wilanowa. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. W Wilanowie można zwiedzieć zabytki, wybrać się na wycieczkę rowerową, wędkować, spacerować nad Wisłą czy spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw. To miejsce dla osób lubiących aktywności na świeżym powietrzu i kameralne knajpki.

Zobacz więcej

Wilanów dba o zieleń

12 sierpnia 2020 Tips & Tricks

Ważny element krajobrazu tej części miasta stanowiły Łąki Wilanowskie. Ta forma zagospodarowania terenu pochodzi jeszcze z czasów przed powstaniem rezydencji Jana III Sobieskiego. Ich ogromne znaczenie w krajobrazie wynikało nie tylko z ich wartości przyrodniczych, ale także z walorów historycznych i ich roli w kontynuowaniu tradycji miejsca. Od kilku lat na terenach dawnych łąk powstają budynki mieszkalne Miasteczka Wilanów.

Zobacz więcej

Wilanów to też bogata historia i tradycja

10 sierpnia 2020 Tips & Tricks

Historia Wilanowa sięga początku XIII wieku, kiedy jeszcze jako osada Milanów należał do zakonu benedyktynów z Płocka. W połowie XIV wieku, w nagrodę za swe czyny wojenne, dzielny rycerz Stanisław ze Strzelczykowa otrzymał Milanów od mazowieckiego księcia Kazimierza. Razem z nim przyjął nazwisko – Milanowski, a ród jego gospodarzył na tych ziemiach aż do połowy XVII wieku. W 1677 r. dwór w Milanowie kupił dla Jana III Sobieskiego wojewoda ruski i podskarbi wielki koronny Marek Matczyński. Król pragnął siedziby godnej europejskiego władcy: pięknie położonej włoskiej willi, nawiązującej do tradycji antycznej, otoczonej ogrodem i zaopatrywanej przez stosownie rozbudowany folwark. Ten projekt nazwał Villa Nova. Tak narodziła się nazwa dzisiejszej dzielnicy Warszawy: Willanów, a z czasem Wilanów.

Zobacz więcej