Zamknij Profil użytkownika
Zapomniałeś hasła? Załóż konto

Wilanów rozwija się dynamicznie

Duża liczba terenów zieleni, atrakcji i licznych placów zabaw dla dzieci oraz spokój sprawiają, że Wilanów jest chętnie wybierany jako miejsce zamieszkania. Obecnie Wilanów jest symbolem dynamicznych przemian i rozwoju urbanistycznego przepełnionym czynnikami mającymi wpływ na komfort życia w tej części Warszawy. Powstają tu nowe nieruchomości, sklepy i przedszkola, znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i joggingowych. Piękne okolice, duża przestrzeń, miasto i ogród w jednym – to wszystko tworzy klimat Wilanowa. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. W Wilanowie można zwiedzieć zabytki, wybrać się na wycieczkę rowerową, wędkować, spacerować nad Wisłą czy spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw. To miejsce dla osób lubiących aktywności na świeżym powietrzu i kameralne knajpki.

Obecnie na Wilanowie trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Powstają również plany stworzenia linii tramwajowej co znacząco wpłynie na poprawę komunikacji dzielnicy z centrum Warszawy i dzielnicami sąsiadującymi, wzmacniając atrakcyjność tej części Warszawy w oczach potencjalnych mieszkańców i inwestorów. Dzielnica wciąż stawia na nowoczesne rozwiązania stwarzając coraz lepsze warunki życia mieszkańców.

W tym roku wilanowska młodzież rozpoczęła naukę w nowej szkole zlokalizowanej przy al. Rzeczypospolitej 23B. Placówka ma 30 świetnie wyposażonych sal tematycznych i pracowni z zapleczami, dwupoziomową bibliotekę, dwie świetlice, salę integracji sensorycznej oraz gabinety psychologa i pedagoga wraz z gabinetem terapii pedagogicznej. Na każdym z pięter znajduje się strefa relaksu i odpoczynku. Ponadto na zabudowania szkolne składa się imponująca hala sportowa z 4 przebieralniami z zapleczami (każda na ok 30 osób) 2 sale do ćwiczeń z możliwością podziału na 4 (łącznie ok. 400m2), salą gimnastyczną o wymiarach boiska ok. 20×40 m – wys. ok. 8,5 m. W obiekcie znajduje się ok. 200 miejsc dla widowni. Na dachu żelbetowego garażu o powierzchni 1700 m2 znajduje się boisko otwarte ze sztuczną nawierzchnią. To jeden z najnowocześniejszych obiektów oświatowych w skali całej stolicy, gdzie uczyć się będzie około 750 uczniów.