Zamknij Profil użytkownika
Zapomniałeś hasła? Załóż konto

Festiwal Światła

W dniach 10 i 11 października Wilanów jak co roku zabłysnął feerią pięknych kolorów. Wszystko za sprawą VIII Królewskiego Festiwalu Światła!

Gościliśmy również Świetlny Zlot Food Trucków na Plaży Wilanów. Mieszkańcy mieli okazję spróbować  potraw różnych kuchni świata.

Na Plaży Wilanów przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców jeszcze jedną niespodziankę. W specjalnie zaaranżowanym miejscu ustawione były dwa ledowe wyświetlacze w kształcie serc, na których było można wyświetlić swoje imiona i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

                     

Tak jak w latach poprzednich rozświetlona była fasada wilanowskiego ratusza. W tym roku na jednej ze ścian zaprezentowaliśmy projekt wyjątkowego mappingu stworzonego w ramach projektu Re!Generacja. Tematem przewodnim był recykling.

Natomiast tradycyjnie na fasadzie budynku od strony Plaży Wilanów firma Bright Lights przygotowała niesamowite widowisko – pokaz ŚWIATŁO-DŹWIĘK.

                   

 

Główną atrakcją Festiwalu było oczywiście otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła.

                     

W tym roku przygotowano niespodzianki, które były odkrywane stopniowo, w kolejnych tygodniach trwania wystawy. Największa z nich zachwyci na początku grudnia… Wówczas rozbłyśnie kolejna część wystawy – Ogród Różany! W dniu 10 października Muzeum zaprezentowało również nowy mapping „Ad solem”, a 11 października wszyscy odwiedzający Królewski Ogród Światła mogli skorzystać
z bajkowej przejażdżki na świetlistej karuzeli.

Przechadzając się wieczorem po rozświetlonym wilanowskim parku, było można poczuć się jak w magicznej krainie. Odwiedzających gości do pałacu poprowadził 75-metrowy świetlisty tunel, w którym brzmiała muzyka klasyczna. Na dziedzińcu witała ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościerał się Zimowy Ogród Króla. W nim można było spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe.