Zamknij Profil użytkownika
Zapomniałeś hasła? Załóż konto

Dni Wilanowa

Na przełomie sierpnia i września odbyły się Dni Wilanowa 2020. Ze względu na wszystkie znane okoliczności świętowanie odbyło się w nieco innej formie niż ta, do której jesteście przyzwyczajeni. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego program Dni Wilanowa 2020 rozłożony był w czasie.

Wystartowaliśmy 28 sierpnia cyklem spektakli na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie „Szekspir w parku”.

                               

W pierwszych dniach zabawy czekały na Was również popisy uzdolnionych czworonogów, czyli „Latające psy” na plaży Wilanów, niespodzianka z cyklu Filmowa Stolica Lata i, jak co roku, festiwal powsińskie Dożynki w XV już odsłonie.

                    

We wrześniu na Plażę Wilanów wjechały uwielbiane przez warszawiaków Food Trucki. Nasyceni street food’owymi smakołykami mogliście obejrzeć kolejną filmową niespodziankę na pożegnanie Filmowej Stolicy Lata oraz posłuchać muzyki z pogranicza alternatywnej w wykonaniu zespołu Cheap Tobacco.

                    

W tych dniach nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. W czasie Dni Wilanowa dostępne było mobilne studio Centrum Kultury Wilanów – Dni Otwarte na Royal Wilanów.

                                

Ostatni weekend Dni Wilanowa przywitaliśmy w kinie samochodowym, oglądając film pt. „Narodziny Gwiazdy”. Następnego dnia przenieśliśmy się do Ogrodów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie odbyły się kameralne koncerty. Po licznych atrakcjach dla najmłodszych, dzień zakończyliśmy z Anną Marią Jopek na scenie Royal Wilanów.  Sobota i niedziela były przepełnione sportowymi emocjami dzięki kilkugodzinnym treningom dla młodych adeptów koszykówki z Marcinem Gortatem. W tym roku zaplanowano także jeden Camp dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, w którym wzięły udział dzieci z całej Polski.

                               

Ostatnia niedziela Dni Wilanowa również byłą pełna mocnych wrażeń, które zapewniła Katarzyna Pakosińska i jej goście, m. in. Poparzeni Kawą Trzy. Osoby zainteresowane dietą wegetariańską mogły skosztować dań na Wege Targu.